Blog

İnternet Üzerinden Yapılacak Girişimci İş Fikirleri

Online girişimci iş fikirleri, el yapımı çanta ve giysiler.

Girişimci iş fikirleri arasında evde kendi üretebileceğiniz el yapımı çanta ve giysiler bulunuyor. Son dönemlerde tüketicilerin el yapımı ürünlere yönelmeye başlamasıyla birlikte el yapımı ürünlerin trendi de artmaya başladı. 2019 Mart ayında çıkan yeni bir düzenleme ile birlikte evde üretilen ve dışarıdan fabrikasyon bir üretime girmeye, ürünlerde kadın girişimcilere vergi muafiyetinin de çıktığını hatırlatalım. Bu düzenleme sayesinde senelik 30,000 TL ye kadar ki gelirlerde vergi muafiyeti tanınmakta. Ürünlerin ev ortamında üretilmesi ve internetten satılması şartı burada aranmaktadır.

Kişiselleştirilmiş hediyelik eşyalar.

Hediyelik eşyalarda tüketicilerin sıklıkla araştırdığı ürün gurupları arasında yer almakta. Özellikle kişiye özel hazırlanan hediyelik ürünlerde talep yaratmak ve online alışverişte kişiselleştirmeden faydalanmak mümkün. Bunun beraberinde el yapımı ürünlerde hediyelik ürün olarak hazırlanabileceği için 2021 de bu tür bir işe yatırım yapmayı deneyebilirsiniz.

Kozmetik ve bakım ürünler.

Günümüzde hem bayanlar, hem de erkekler için pek çok farklı kozmetik ve bakım ürünleri bulunmakta. İnternet üstünde yalnızca erkek veya bayanlara ya da her iki hedef guruba da dahil edebileceğiniz bir online mağaza açarak kozmetik ve bakım ürünleri satmayı deneyebilirsiniz.

Kozmetik ve bakım ürünlerinde sağlık söz konusu olduğu için satacağınız ürünlerin gerekli sağlık şartlarını yerine getirdiğinden ve yasal olarak satışa uygun olduklarından emin olmanız bir hayli önemlidir.

Bebek aksesuarları ve kanguruları.

Geçtiğimiz senelerde de popüler olan ve önümüzdeki senelerde de popülerliği devam edecek girişimci iş fikirleri arasında bebek aksesuarları bulunmaktadır. Bebek ve çocuk giyim, bebek kanguruları, bebek ve çocuk ürünlerinin aksesuarları, tüketicilerin sık olarak altığı ve talep gösterdiği ürün gurupları arasında yer alıyor. El yapımı kendi bebek ürünlerinizi hazırlayabileceğiniz gibi dropshipping ile piyasada bulunan ürünleri de kendi online alışveriş siteniz üstünden satabilirsiniz.

Sporcu ve Sağlık ürünleri.

Spor ve fitness son senelerde oldukça popüler olan konulardan biri olduğu için bu spor ve fitness ürün ve aksesuarlarına ilgi de oldukça artmaya başladı. Spor yapanlar için araç gereç ve aksesuarların beraberinde sağlık ürünleriyle takviye besinlerin satışı da girişimci iş fikirleri arasında yer alıyor.

Kamp ürün ve aksesuarları.

Geçtiğimiz senelerde Türkiye’de popülerleşmeye başlayan ve pek çok kişinin talep göstermeye başlayan ürün guruplarında birisi de kamp ürün ve aksesuarları olmaya başladı. Kamp organizasyonlarının çoğalması tüketicilerin bir gurup veya kişisel olarak yapmış oldukları kamp ve gezilerde ihtiyaç duyabilecekleri ürünlerin de web üzerinden satışını yaparak kendi online mağazanızı açabilirsiniz.

Ayakkabı ürünleri.

İnternet’te popüler olan guruplardan birisi de ayakkabılar. Kadın ya da erkeklere özel kategorizasyon yapılabileceği gibi, işi daha güzel bir alana indirgemek için yalnızca belli kategorilerde ( spor, günlük giyim, klasik vb. ) ayakkabılara yönelik internetten satışlar yapılabilir.

Takı ve aksesuar ürünleri.

Popüler ürün guruplarından birisi de takı ve aksesuarlar. El yapımı takı ve mücevher işlerinin beraberinde fabrikasyon takı ve aksesuarları da internette ilgi gören ürünler içerisinde yer alıyor.

Akıllı telefon aksesuarları.

Girişimci iş fikirleri arasında yer alması gerekenlerden birisi de akıllı telefonlarla ilgili aksesuar ürünleri. Telefon kılıfları, şarj aletleri, hafıza kartları, araba için aksesuarlar, çağımızda internet üstünde talep ve ilgi gören ürünler içerisinde yer almakta. Bu aksesuarları daha ilgi çekici hale getirmek için kişiselleştirilmiş aksesuar ürünlerine de yönelebilir.

Girişimci iş fikirleri ile alakalı sık sorulan sorular.

Dropshipping ile internetten satış yapmak mümkün mü?
Dropshipping, Türkçesi ile stoksuz satış, düşük bütçe ile online alışverişe girmek isteyenler için bir hayli ideal yöntemlerden biri. Üretici firmalar ile anlaşarak, arzu ettiğiniz ürünleri kendi online alışveriş siteniz üzerinden satabilirsiniz. Tabii ki avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunan bir iş modeli; ancak doğru ürün seçimi yapıldığında online alışverişe başlangıç için kullanılabilecek yöntemlerden biridir.