Sıkça sorulan sorular

responsive uyumlu tasarımlar

Web tasarım çalışmaları ne kadar zamanda biter?

Müşterilerimizin istediği web tasarım projesine göre çalışmaların süresi değişmektedir. Kurumsal bir Web sitesinin tasarımı normal şartlarda 7 günde tamamlanmaktadır. Bu süre içerisinde kurulan sitenin yönetim paneli ve mobil responsive tasarımının çalışmasının kontrolleri yapılır. Sayfaların tamamlanabilmesi için Müşterinin kendisinden istenilen fotoğrafları, hakkımızda ve vizyon misyon bilgilerini tamamlaması ile site 7 gün içerisinde yayına girer. Ancak bazı projelerin tamamlanması bazen 15 gün ile 1 ay arası zamanda biter, bunlar daha kapsamlı yazılım ve ürün girişi olan e-ticaret sitelerini kapsamaktadır.

Web sitesi fiyatları neden farklılık gösteriyor?

Web sitelerinin fiyatları web sitesinin içerisinde oluşturulacak sayfa sayısı, yazılacak olan yazılım, yazılım içerisinde kullanılacak eklentilere göre fiyatlandırıldığından fiyat farklılıkları göstermektedir. Bunun yanında domain uzantılarının fiyatlarının farklı olması, kullanılacak hosting alanının ve trafiğinin farklı olması, sitede SSL sertifikasının kullanılacak olup olmaması, site içerisinde kullanılacak ( İletişim Formu, Sipariş Formu ) gibi yazılımların olup olmaması gibi özelliklerden dolayı fiyat farklılıkları göstermektedir.

Hosting hizmeti veriyormusunuz?

Yağmur Web Tasarım Ajansı olarak Hosting hizmetleride vermekteyiz. İşlemler yıllık olarak yapılmaktadır. Süre bitimine 1 ay kala Hosting ve Domain kullanıcılarımıza bilgi veriyoruz ve diledikleri takdirde o günün fiyatlarıyla gerekli uzatma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Web sitemi kendimde yönetebilecekmiyim?

Yaptığımız tüm projelerimizde web yönetim paneli bulunmaktadır. Web sitesini teslim ettikten sonra sizi ziyaret edip, 1 saatlik bir eğitim veriyoruz ve sizde kendi sitenize bir ekleme yapacağınız zaman işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Eğer siz güncellemeleri ve takibini bizim yapmamızı isterseniz bizde yıllık cüzi bir miktar karşılığında web sitelerinize yıl boyunca gerekli bakımları, eklentilerin güncellenmesini sağlamaktayız. Bu ücret ilk bir yıllık hizmet sonrası uzatma işleminden sonra alınmaktadır. İlk sene tüm bakım ve hizmetler tarafımızdan ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Web sitemde Seo çalışması yapılacak mı?

Siteniz kurulmadan yapılacak olan sözleşmemiz içerisinde SEO çalışması yapılacağına dair bir seçenek bulunuyorsa sitenize özel bir SEO çalışması yapılacaktır. Ancak Seo çalışmasına dair bir anlaşma seçeneği yoksa özel seo çalışması yapılmayacak, ön seo yapılarak siteniz Arama Motorlarına kayıt yapılacaktır.

Sohbete başla
Size nasıl yardımcı olabiliriz?