Blog

Instagram yeni konum ekleme nasıl yapılır?

Instagram, kullananların anlık ya da geçmişe dönük fotoğraf, video şeklinde içerikleri paylaştığı sıkça kullanılan bir sosyal medya platformudur. Instagram üzerinden meydana getirilen paylaşımlarda gönderilere eklenen etiket, müzik ve konum şeklinde özellikler görünürlüğü artırmada oldukça etkilidir.

Instagram konum ekleme ve oluşturma nasıl yapılır?

Instagramda bir gönderiye etiket, açıklama ya da konum eklemek, kullanıcılar arasındaki iletişim ağını güçlendirir. Özellikle eklenen konumla beraber gönderinin eklendiği andan itibaren o noktada bulunan ya da bir şekilde ulaşmaya çalışan kişiler paylaşımı görebilir. Instagram’ da bir gönderiye konum eklerken çıkmamasının çözümü ise bağlantılı olduğu facebook hesabı ile mümkündür.

Instagram konum oluşturma nasıl yapılır?

Facebook, 2012 senesinin nisan ayında instagram’ı alarak kendi ağına dâhil etti. Böylece birçok özelliği birbirine bağlı olacak şekilde entegre etti. Instagram’da yapılan paylaşımların ve etkileşimlerin facebook ile bağlantılı şekilde yürütülmesi bu sayede gerçekleşmiş oldu. Instagram’ da herhangi bir gönderi veya öykü (hikaye) paylaşımında durum hizmetlerinde çıkmayan noktaların facebook sayesinde eklenmesi de böyle kolaylaştı.

Instagram konum ekleme için ihtiyaç duyulan adımlar şu şekildedir:

*Öncelikli olarak instagram’a konum eklemek için hesaba bağlı olan facebook profiline geçiş yapılır.
*Instagram’a bağlı olan facebook hesabına giriş yaptıktan sonrasında herhangi bir gönderi paylaşımı yapılır. Bu noktada metin, fotoğraf, video şeklinde seçeneklerden herhangi biri seçilebilir ama paylaşmadan bundan önce açıklama eklemek gerekir.
*Gönderiye konum eklemek için paylaşımın sağ alt kısmında yer alan oka tıklanır. Oka tıklandığından konum ekleme yapılabilecek bir alan çıkar. Bu aşamada konumun otomatikman sistem tarafınca bulunamaması sorun değildir. Kullanılmak istenen konumu kutucuğa yazmak yeterlidir.
*Sonrasında ise kategori belirlerken konum girilir. Girilen konumla birlikte yeni bir konum oluşturulur ve bu paylaşılır.
*Son aşama olarak instagram uygulamasına dönüş yapılır. Instagram üzerinden yapılacak herhangi bir paylaşımda konum yansıtırken facebook üzerinden açılan konum kullanılır. Böylece daha öncesinde instagram uygulaması üzerinden görünmeyen konum yer işareti olarak kullanılabilir.

Instagram’a konum neden eklenmiyor?

Instagram’a konum ekleme konusunda bir problem yaşanıyorsa bunun birçok sebebi olabilir. Bunlardan bir tanesi uygulamanın güncellenmesi, web ağı, bir diğeri ise anlık uygulama yanlışından kaynaklanabilir.

*Bunlardan bir tanesi uygulamanın güncellenmesi ile birlikte gelen son sürümün hata vermesi veya tam tersi son güncellemenin yüklenmemiş olması olabilir.
*Diğer bir sorun web ağıyla alakalı olabilir. İnternet ağının erişiminde yaşanan güçlük konum eklenmesi sırasında sorun çıkarabilir.
*Bu tarz şeylerin yanında konum ekleme sırasında yaşanabilecek anlık bir hata olması da mümkündür.