Blog

E-Ticarette Site Trafiği Nasıl Arttırılır?

E-Ticarette site trafiği nasıl arttırılır, site trafiğini arttırmak için neler yapmalısınız?

Reklamlardan yararlanın

Dijital pazarlama faaliyetleri ile web site trafiğinizi önemli şekilde artırabilirsiniz. Google AdWords ve sosyal ağ reklamları ile ürün ve marka tanıtımları ya da kampanya duyuruları gibi farklı konseptlerde reklamlar hazırlayarak, tüketicileri web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Videonun gücünden yararlanın

Günümüzdeki en etkili içerik formatı video ve web sitenize trafik yönlendirmek için videonun gücünden faydalanabilirsiniz. Ürünleriniz, markanız, hizmetleriniz veya bilgilendirme ya da eğlendirici video içerikler üreterek, tüketicilere ulaşabilir ve videolarınıza ekleyeceğiniz yönlendirme linkleriyle onları web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Web sitenizi mobile uyumlu yapın

Site trafiği farklı kanallar üstünden gelmektedir. Özellikle sosyal ağ reklamlarına yatırım yapıyorsanız, buradan gelen trafiğin büyük bir kısmı mobil cihazlar üstünden gelecektir. B

Bu nedenle de internet sitenizin mobile uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde kullanıcı bilgi birikimi düşeceği için ziyaretçileri site üstünde tutmanız ve geri dönüşüm elde etmeniz oldukça zorlaşır.

Blog içerikleri hazırlayın

Organik olarak web site trafiği artırmak için blog içeriklerine de önem vermeniz gerekir. Blog yazıları, internet üstünde online alışveriş sitenizle ilgili olan sayfa sayısını artırmanın beraberinde arama sorgularında görünerek tüketicileri web sitenize yönlendirebilir.

Marka, ürün ve hizmetlerinizle ilgili eğlendirici veya bilgi verici içerikler oluşturarak doğru SEO çalışmaları ile Google üstünden organik olarak trafik çekebilirsiniz.

Blog içeriklerini sosyal medyada paylaşın

Blog içerikleri yalnızca Google üstünden trafik almanızı sağlamaz. Bu içeriklerinizi sosyal ağlar üstünde paylaşarak, bu mecralardaki takipçilerinizi de web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Farklı sosyal ağlar için farklı stratejiler uygulayabilir, blog yazılarınızdaki görselleri ve başlıkları değiştirerek, farklı zamanlarda bu içerikleri tekrar paylaşarak, onları web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Site içi SEO çalışmalarınıza dikkat edin

Web sitenizin arama motoruna uyumluluğunu da güncel tutmanız ve düzenli şekilde kontrol ederek, gerekli güncellemelerle geliştirmeniz de önemlidir.

Site yüklenme hızını artırmak, meta açıklamaları üstündeki geliştirmeler, kullanılacak olan anahtar kelimeler, URL yapıları, görsel optimizasyonları gibi pek çok konuya odaklanarak site içi SEO çalışmalarına da ağırlık vermeniz, organik olarak trafik almanıza yardımcı olur.